VII Rzeszowska Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

22-23 listopada 2019 r.

Hotel Prezydencki w Rzeszowie

Na górę

  • 1
  • 2
  • 3

Wady wzroku to powszechny problem, który często bywa lekceważony. Tymczasem współczesna okulistyka, pacjentom zmagającym się z problemami ze wzrokiem, jest w stanie pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach. Dzięki dobrej diagnostyce i sprzętowi najwyższej generacji usuwanie wad wzroku i leczenie najróżniejszych schorzeń oczu są dziś na najwyższym poziomie. Próbka możliwości nowoczesnej okulistyki zostanie zaprezentowana w czasie konferencji „Sokolim okiem – czyli nowoczesne metody korekty wad wzroku szansą dla pacjentów”, która odbędzie się 14 września br. w Centrum Konferencyjnym „Gościnne Wzgórza” w Kielnarowej koło Rzeszowa. Gościem specjalnym będzie światowej sławy prof. Stanisława Gierek-Ciaciura, córka równie słynnej okulistki, prof. Ariadny Gierek.

 

Okulistyka to nie tylko dobieranie szkieł korekcyjnych, to bardzo ważna dziedzina medycyny, która zajmuje się nie tylko leczeniem, ale i profilaktyką naszego wzroku. Osiągnięcia nowoczesnej okulistyki dają nadzieję wielu pacjentom, którzy mają różnorakie problemy ze wzrokiem. - Prawdziwą i zarazem największą rewolucją we współczesnej okulistyce było pojawienie się laserów - mówi prof. Stanisława Gierek - Ciaciura, gość specjalny rzeszowskiej konferencji, chirurg okulista o światowej sławie, która w 1990 roku wykonała pierwszy zabieg laserowej korekcji wzroku w Polsce. - Dzięki nim można nie tylko usuwać wady wzroku, laserowo przeprowadza się też operacje jaskry, laseruje się dno oka, co jest częstą przypadłością w cukrzycy, laserem przeprowadza się wszelkie zabiegi rogówkowe. Wprowadzenie do okulistyki sprzętu na najwyższym poziomie zmieniło ją całkowicie, aż trudno wyobrazić sobie, jak okuliści leczyli wcześniej, bez tego sprzętu. Dzięki nowoczesnym technologiom doskonale rozwija się m.in. chirurgia zaćmy, jest też wiele zabiegów, których jeszcze 20 lat temu w ogóle nie wykonywano, a dziś są czymś naturalnym w okulistyce.

Ostatnie lata to również błyskawiczny rozwój chirurgii refrakcyjnej, która zajmuje się usuwaniem wad wzroku. Błędnie uważa się, że pacjenci decydują się na takie zabiegi wyłącznie ze względów estetycznych, ponieważ dla wielu to jedyna szansa na przywrócenie jakości widzenia. O nowoczesnych metodach korekty wad wzroku przy użyciu wysokiej klasy laserów opowie ekspert w tej dziedzinie Płk. Doc. Jiri Pasta z Czech. >

Konferencja zgromadzi w jednym miejscu specjalistów okulistyki z całego regionu oraz Tarnowa, Nowego Sącza, Zamościa i innych sąsiadujących z Podkarpaciem miast. Będzie okazją do zobaczenia operacji laserowej korekcji wady wzroku oraz jaskry na żywo w ramach specjalnej transmisji na żywo z kliniki VISUM Clinic w Rzeszowie. 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W KONFERENCJI

 

REJESTRACJA 

  

 

 

Visum Clinic

 

 

 

 

 

Organizator

Patronat honorowy

  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ