VII Rzeszowska Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

22-23 listopada 2019 r.

Hotel Prezydencki w Rzeszowie

Na górę

  • 1
  • 2
  • 3

Choroby siatkówki, schorzenia plamki żółtej, chirurgia refrakcyjna oraz schorzenia rogówki ze szczególnym uwzględnieniem stożka rogówki. To wiodące tematy II Podkarpackiej Konferencji Okulistycznej „Sokolim okiem”, którą 20 września br. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie organizuje Visum Clinic. Z uczestnikami spotkania podzielą się swoją wiedzą największe autorytety polskiej okulistyki, wśród nich prof. dr hab. Ewa Mrukwa-Kominek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która jako pierwsza w Polsce w operacji zaćmy zastosowała najnowocześniejsze rozwiązanie – soczewkę bioanalogiczną.

 

Zorganizowana przez Visum Clinic w ubiegłym roku konferencja była pierwszym tego typu wydarzeniem na Podkarpaciu i pokazała, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania. W jednym miejscu zgromadziła ona specjalistów okulistyki z całego regionu oraz Tarnowa, Nowego Sącza, Zamościa i innych sąsiadujących z Podkarpaciem miast. Okazało się, że jest to niepowtarzalna okazja do poznania najnowszych osiągnięć tej dziedziny medycyny oraz najskuteczniejszych obecnie metod leczenia najróżniejszych schorzeń oczu. Przed rokiem tematyka skupiała się wokół laserowej korekcji wad wzroku. Tym razem, opierając się na sugestiach uczestników zeszłorocznego spotkania, prelekcje będą dotyczyły chorób siatkówki, schorzeń plamki żółtej, chirurgii refrakcyjnej oraz schorzeń rogówki. Podobnie jak przed rokiem, gdy gościem specjalnym była prof. Stanisława Gierek-Ciaciura, która jako pierwsza w Polsce laserowo usunęła wadę wzroku, tak i teraz w konferencji wezmą udział wybitni specjaliści okulistyki.

Wykład otwierający wygłosi prof. dr hab. Ewa Mrukwa-Kominek z Kliniki Okulistyki i Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tematem będzie soczewka bioanalogiczna, która jest zupełnie nową jakością w chirurgii zaćmy. Wszczepienie soczewki bioanalogicznej, w budowie i funkcjach bardzo zbliżonej do naturalnej, daje pacjentom z zaćmą szansę na odzyskanie komfortu pełnego widzenia. Standardowe soczewki wszczepiane do oka pozwalają tylko na korekcję jednej odległości, a zatem pacjent widzi albo tylko do bliży, albo do dali. Natomiast soczewki bioanalogiczne przywracają naturalną akomodację, eliminując w ten sposób wszelkie ograniczenia w widzeniu. Prof. Mrukwa-Kominek jest ekspertem w tej dziedzinie, jako pierwsza w Polsce wszczepiła soczewkę bioanalogiczną pacjentowi cierpiącemu z powodu zaćmy. Jako jedyna spośród polskich okulistów należy do zarządu elitarnego Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych.

Drugim tematem II Podkarpackiej Konferencji Okulistycznej „Sokolim okiem” będą choroby plamki żółtej i sposoby ich leczenia. Swoje prelekcje poświęcą im dr hab. n. med. Jerzy Mackiewicz z Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz dr Małgorzata Marczak, specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu tego schorzenia. Konferencja będzie też okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć z zakresu chirurgii refrakcyjnej, zajmującej się usuwaniem wad wzroku, której niebywały postęp jest zauważalny od kilku lat. Dzięki najnowszym osiągnięciom tej dziedziny okulistyki pacjenci mają szanse na przywrócenie jakości widzenia. O tych możliwościach, a także o schorzeniach rogówki, ich wstępnym rozpoznaniu i leczeniu stożka rogówki, będzie mówił dr Mariusz Spyra, dyrektor ds. medycznych Visum Clinic.

 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W KONFERENCJI

 

REJESTRACJA 

  

 

 

Visum Clinic

 

 

 

 

 

Organizator

Patronat honorowy

  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ