VI Podkarpacka Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

16-17 listopad 2018 r.

Hotel Prezydencki w Rzeszowie

 

 

Na górę

 

Prof. Stanisława Gierek – Ciaciura

Córka słynnej okulistki prof. Ariadny Gierek. Przez 20 lat pracowała w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Sekcji Chirurgii Refrakcyjnej i Chirurgii Zaćmy, a także wielu międzynarodowych organizacji okulistycznych. Współautorka 2 monografii i 4 rozdziałów w podręcznikach okulistyki, autorka i współautorka 143 publikacji oraz 362 prac wygłoszonych na kongresach międzynarodowych i 231 prac wygłoszonych na kongresach krajowych. Promotor 13 rozpraw doktorskich. Kierownik specjalizacji 12 lekarzy okulistów. Specjalistka w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej.

Płk. doc. Jiri Pasta

Specjalizuje się w przeszczepach rogówki, chirurgii zaćmy oraz chirurgii refrakcyjnej. Ukończył wydział lekarski na Uniwersytecie Karola w Hradcu Králové, stopień docenta okulistyki otrzymał w roku 1999. Dyrektor Kliniki Okulistycznej w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze i konsultant Centrum Okulistycznego w Pradze. Członek wielu czeskich i międzynarodowych towarzystw okulistycznych, m.in. AAO, ESCRS, COS, CIRKA. Autor 92 prac naukowych, współautor kilku monografii. W 2012 roku otrzymał najwyższą nagrodę przyznawaną przez Czeskie Towarzystwo Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej - Medal prof. Vanyska - za wkład w rozwój implantologii w czeskiej okulistyce.

Lek. med. Mariusz Spyra

Specjalista chirurgii refrakcyjnej i chirurgii zaćmy. Studia lekarskie ukończył w 1991 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2002-2008 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie. Obecnie jest dyrektorem medycznym NZOZ Visum Clinic w Rzeszowie oraz ordynatorem nowo powstałego Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Chirurgię refrakcyjną rozpoczął w 2004 roku od korygowania astygmatyzmu soczewkami torycznymi wewnątrzgałkowymi, następnie zajął się korekcją presbyopii soczewkami wieloogniskowymi, a od 2012 roku przeprowadza laserową korekcję wad wzroku.

Dr n. med. Ewa Lange

Specjalistka chorób oczu. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie również w 2005 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych z chirurgii refrakcyjnej. Pracowała m.in. w Klinice Okulistyki Dziecięcej oraz Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej, a od 2012 roku jest konsultantem i chirurgiem refrakcyjnym w Visum Clinic w Rzeszowie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiej Akademii Okulistyki oraz European Society of Cataract & Refractive Surgeons. Autorka i współautorka wielu prezentacji i publikacji z zakresu chirurgii refrakcyjnej, leczenia jaskry, zaćmy i astygmatyzmu.

 

Organizator

Patronat honorowy

  • Urząd Marszałkowski
  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ