VI Podkarpacka Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

16-17 listopad 2018 r.

Hotel Prezydencki w Rzeszowie

 

 

Na górę

 

Dr hab. Ewa Mrukwa-Kominek

Jako pierwsza w Polsce przeprowadziła operację wszczepienia soczewki bioanalogicznej pacjentowi cierpiącemu z powodu zaćmy. Kierownik Odcinka IV Oddziału Okulistyki Dorosłych i zastępca dyrektora ds. lecznictwa Kliniki Okulistyki i Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; wybitna specjalistka w dziedzinie schorzeń rogówki. Kierowany przez nią odcinek zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń przedniego odcinka. Pani profesor jest członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych, skupiającego tysiące członków, w tym najwybitniejsze autorytety w dziedzinie okulistyki z całej Europy. Profesor Mrukwa-Kominek jest jedynym przedstawicielem Polski w tym gronie.
Podczas konferencji wystąpi z wykładem pt. „Soczewka Bioanalogiczna - nowa jakość w chirurgii zaćmy"

Dr hab. Jerzy Mackiewicz

Zastępca ordynatora Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownik Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie
Podczas konferencji zaprezentuje wykład pt. „Patologie szklistkowo-plamkowe - leczenie chirurgiczne czy "watch and wait"

Dr Małgorzata Marczak

Specjalista chorób oczu; pracuje na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie
Wystąpi z wykładem pt. „Zastosowanie iniekcji doszklistkowych w leczeniu chorób plamki”

Lek. med. Mariusz Spyra 

Specjalista chirurgii refrakcyjnej i chirurgii zaćmy. Studia lekarskie ukończył w 1991 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2002-2008 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie. Obecnie jest dyrektorem medycznym NZOZ Visum Clinic w Rzeszowie oraz ordynator nowopowstałego Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Chirurgię refrakcyjną rozpoczął w 2004 roku od korygowania astygmatyzmu soczewkami torycznymi wewnątrzgałkowymi, następnie zajął się korekcją presbyopii soczewkami wieloogniskowymi, a od 2007 roku przeprowadza laserową korekcję wad wzroku. Zaprezentuje wykład pt. „Stożek rogówki. Wczesne rozpoznanie i możliwości zatrzymania postępu".

Organizator

Patronat honorowy

  • Urząd Marszałkowski
  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ